İlkelerimiz

Çocuk Koruma Politikası

Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneği olarak ulusal ve uluslararası birçok çalışmayı ve uygulamayı takip ediyoruz. Gerek iş birliği yaptığımız uygulamalar, gerek kendi çalışmalarımızda her zaman ana odağımız çocuğun yüksek yararı konusu oluyor. Bu bağlamda hem çocuğun yüksek yararını korumak, hem de çocukların koruma standartlarının uluslararası standartlara ulaşmasını sağlayabilmek adına Çocuk Koruma Politikası’nı oluşturduk.

Çocuk Koruma Politikası'na ulaşmak için tıklayınız !

Görsel Kulanım Politikası

Görsel Kullanım Politikası, vaka analizleri ve görsel materyallerin kullanımı için hazırlanmış bir politikadır.

Görsel Kullanım Politikası'na ulaşmak için tıklayınız !

Röportaj İlkesi

Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneği (KOREV), çalışmalarını gerçekleştirirken ana misyonu olan toplumda koruyucu aileliğin ve evlat edinme modellerinin farkındalık kazanması ile toplumda bu konularda bir bilinç yaratma konusunu her daim göz önünde bulundurmaktadır.

KOREV bu misyonunu gerçekleştirirken basının gücünden her zaman olumlu bir şekilde faydalanmayı hedeflemektedir fakat bazen basınla ilişkiler konusunda derneğin imajını olumsuz etkileyecek hadiseler yaşanmaktadır. Özellikle KOREV adına verilen röportajlarda yanlış dil kullanımı, yanlış bilgi verilmesi gerek hedef kitleye, gerek derneğe zarar vermektedir.

Bu tür istenmeyen durumların önüne geçilebilmesi için Röportaj İlkesi oluşturulmuştur. 

Röportaj İlkesi'ne ulaşmak için tıklayınız !

Bağışçı Hakları Beyannamesi tıklayınız !

ankara evden eve nakliyat